20 Kasım 2011 Pazar

Uluslararası Karikatür Yarışması Sonuçları


Kampüsten Dünyaya Dergisi’nin düzenlemiş olduğu “Açlık, Obezite ve Ölüm” konulu uluslararası karikatür yarışmasına göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Yarışmaya birçok farklı ülkeden yüzlerce karikatür katıldı. Yarışmanın seçici kurulu; Hasan Aycın, Dağıstan Çetinkaya, Turan Dertli ve Yusuf Kot, saatler süren yoğun çalışmalar sonucunda yarışmada ilk 10’a giren eser sahiplerini belirledi. Dereceleri belirtilmeksizin ‘alfabetik’ sıraya göre yazılan, çalışması derginin yakın bir zamanda çıkacak olan Afrika sayısında yayınlanmaya hak kazanan ilk 10 isim:

Agim Sulaj
Atakan Erçin
Emil Strnisa
Emrah Arıkan
Francisco Munguía Villalta
Jaber Asadi
Kürşat Zaman
Mehmet Kahraman
Murteza Albayrak
Rahardi Handining

 Kampüsten Dünyaya Dergisi’nin düzenlemiş olduğu “Açlık, Obezite ve Ölüm” konulu uluslararası karikatür yarışmasına katılıp ilk ona girenler arasında yer alan Atakan Erçin'in Atso Güzel Sanatlar lisesinde karikatür çalışmaları yaptırdığım öğrencilerimden biri olması beni gururlandırmıştır...
NOT: 11 Aralık’ta Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde organize edilecek olan “Afrikalı Yetimler Gecesi”nde dereceye giren (ilk 3, jüri ve mansiyon) isimler açıklanıp ödülleri takdim edilecektir.
Kampüstendünyaya

1 yorum: